Da bi delovni prostori ustrezali novim pričakovanjem in potrebam, ki so se razvile zaradi dela na daljavo in turbulentnih razmer v zadnjih letih, jih je treba prilagoditi. Morajo postati bolj fleksibilni in podpirati tako individualno kot skupinsko delo. Kako organizirati in prilagoditi delovne prostore za sodobne načine dela, vključno s hibridnim delom? O tem bodo govorili na brezplačnem webinarju, ki ga za vas pripravlja Studio LIST.

 

V programu webinarja bodo razpravljali o pomenu prilagoditve delovnih prostorov potrebam ekipe, načinih dela ekipe po svetu, hibridnem delu in dejavnikih, ki vplivajo na njegovo uspešnost ter zakaj ekipe pričakujejo več fleksibilnosti in kako jim to omogočiti. Pogledali bodo tudi primere organizacije delovnih prostorov, ki v ospredje postavljajo cono koncentriranega dela, cono sodelovanja, cono neformalnega druženja in cono učenja. Kako ugotoviti, kakšne prostore potrebuje vaša ekipa za učinkovito delo? Predstavili bodo spletno orodje, ki vam pomaga zbrati te podatke. Več informacij dobite TUKAJ.

 

Webinar je namenjen HR managerjem, direktorjem podjetij, office managerjem, vodjem vzdrževanja in vsem, ki načrtujete, urejate in organizirate delovne prostore za vaše podjetje. Webinar bo vodil Miha Prosen, mag. inž. arh., direktor podjetja Studio LIST.

 

Pridružite se jim v:

 

- četrtek, 21. 9. 2023, od 9.00 do 10.15;

- četrtek, 23. 11. 2023, od 9.00 do 10.15.

 

Udeležba je brezplačna, vendar je prijava na izbrani termin obvezna. Prijavite se TUKAJ.

 

Poleg tega vam ponujajo tudi brezplačni individualni posvet o delovnih prostorih. Cilj posveta je identificirati korake za izboljšave vaših delovnih prostorov. Kako lahko takoj izboljšate delovno učinkovitost in zadovoljstvo vaše ekipe? Kontaktirajte jih prek prijavnice ali na e-naslov info@studio-list.si ali po telefonu 03 428 0980 (pon-pet: 7.00–15.00).

Arhitekturna hiša v Minicityju

 

V Arhitekturni hiši v Minicityju se otroci od 2 do 12 let podajo na navdušujočo potovanje v svet arhitekture. Skozi interaktivno igro spoznajo vznemirljiv poklic arhitekta in raziščejo raznolikosti tega ustvarjalnega sveta.

 

Ključne izkušnje:

 

  1. spoznavanje poklica arhitekta: otroci se poglobijo v vlogo arhitekta, raziščejo njegovo delo in orodja, ki jih uporablja;

 

  1. načrtovanje mesta in stavb: otroci načrtujejo mesto na velikih načrtih ter nato preidejo na specifično načrtovanje posameznih namenskih objektov;

 

  1. prehajanje iz 2D v 3D dimenzijo: otroci se preizkusijo v prehajanju iz 2D načrtov v 3D makete svojih stavb, kar jim pomaga razumeti tridimenzionalni svet arhitekture;

 

  1. kreativno razmišljanje: igralna enota spodbuja domišljijo otrok, ki ustvarjajo svoje načrte in ideje za izgradnjo mesta ter oblikujejo lastne strukture.

 

  1. spoznavanje materialov in barv: otroci raziskujejo različne materiale, njihovo namembnost in sestavo ter spoznavajo vlogo barv v svetu arhitekture.

 

In še in še bi lahko naštevali, a najbolje bo, da se nam otroci pridružijo v tej edinstveni igralni enoti, v malem mestu, kjer vsak otrok postane to, kar si želi.

 

Poklici, ki jih spoznavajo

 

Otroci poklice krajinskega in stavbenega arhitekta ter notranjega oblikovalca, pri čemer vstopijo v svet te ustvarjalne stroke.

 

Kompetence, ki jih krepijo

 

Otroci razvijajo samostojnost in domišljijo ter izboljšajo svoje sposobnosti pomnjenja informacij, logičnega sklepanja, razlikovanja, spodbujanja razmišljanja, spretnosti ter fine motorike.

 

Vstop v Arhitekturno hišo v Minicityju je prava pustolovščina. Otroke na vhodu pozdravi Listko Arhitekt: "Te zanima moj svet? Ni tako črno-bel kot se zdi na prvi pogled. Vstopi in se prepričaj!" Nato se otroci podajo skozi različne praktične naloge, kot so gradnja konstrukcij, barvanje in prerisovanje arhitekturnih načrtov, opremljanje različnih prostorov v domišljijski soseski, gradnja mesta na steni ter risanje lastnega mesta in okolice na papir. Skozi te naloge spoznavajo in se preizkusijov vlogi pravih arhitektov.

 

V sodelovanju s partnerjem Studio LIST smo ustvarili to izjemno izobraževalno in zabavno igralno enoto, ki otrokom omogoča vpogled v svet arhitekture in jih navduši za ustvarjalno raziskovanje. Arhitekturna hiša v Minicityju je odličen način, kako spodbuditi otroke k razmišljanju izven okvirjev in razvijanju njihove kreativnosti ter razumevanju arhitekture.

Avtor: N. K.